Stop-Vore/Bashkia falsifikon dokumentin, qe te shembe pallatin e demtuar nga termeti! (20 maj 2020) – Stop
Të Gjitha

Stop-Vore/Bashkia falsifikon dokumentin, qe te shembe pallatin e demtuar nga termeti! (20 maj 2020)

Vora ishte një ndër zonat e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit në vend.Shkëlqim Cela, banor i pallatit 8/1 në lagjen “Demokracia” tregon, se pallati i tij pësoi dëmtime të lehta, ndryshe nga ndërtesat rrethuese.Por ai thotë, se bashkia e Vorës ka nxjerrë vendim për prishje të pallatit, të cilin instituti dhe ekspertët e vlerësuan me dëmtime të lehta. Bashkia Vorë madje u jep bonus qiraje disa banorëve të pallatit në fjalë, edhe pse këta të fundit banojnë aty. Si të mos mjaftonin të gjitha këto, Bashkia rezulton të ketë falsifikuar dokumentet e mbledhjes së Këshillit bashkiak,për të arritur në qëllimin e shembjes së pallatit. “Stop” ka siguruar dokumentin e falsifikuar nga Bashkia Vorë, e cila në datën 21 nxorri vendimin, por u mblodh në datën 24, pra pas 3 ditësh.Stop tregon, sesi është manipuluar situata, vetëm se Bashkia kërkon të shembë këtë pallat për interesa okulte.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *