Stop-Vlore, vendimi i gjyqtares le qytetarin jashte shtepise se tij! (27.12.2018) – Stop
KLIPET

Stop-Vlore, vendimi i gjyqtares le qytetarin jashte shtepise se tij! (27.12.2018)

Një banesë dy-katëshe në rrugën “Shtjefën Gjecovi” në Vlorë është bërë mollë sherri mes qytetarit Ilir Musaraj dhe ish nuses së djalit të tij, Mariola Xhelilaj.I biri është divorcuar në vitin 2015 dhe Mariola e ka nxjerrë nga shtëpia, edhe pse është në hipotekë në emër të tij.Cështja shkon në gjykatë dhe gjykatësja, Herila Cela, pranon kërkesë-padinë e Mariolës. Por Apeli e kthen cështjen për rishqyrtim, pasi ish-nusja nuk mund të ketë pjesë në pronën e ish-vjehrrit, për më tepër, që djali ka qenë i ndarë nga trungu familjar.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *