Stop – U mashtruan për punë në Egjipt, firma borxhlije nuk përgjigjet! (22 janar 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop – U mashtruan për punë në Egjipt, firma borxhlije nuk përgjigjet! (22 janar 2019)


Një grup qytetarësh kanë denoncuar në emisionin “Stop”, se janë mashtruar nga firma e ndërtimit “Marko 2” me pronar Artjan Marko, i cili i premtoi punësim në Egjipt.Ata firmosën një kontratë për pagesë mujore 2 500 dollarë dhe do akomodoheshin në një vilë 3-katëshe.Punojësit janë kthyer në atdhe e thonë, se firma u ka borxhe deri në 5 mijë dollarë, por askush nuk u përgjigjet në telefon.Sipas tyre, tani nuk u ka mbetur gjë tjetër, vecse të marrin sëpatat e t’i thonë burgut hapu..!

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *