Stop – U kerkoi biznesve te thyejne ligjin e te hapen, nen hetim drejtori i TIA-s! (21 prill 2020) – Stop
Të Gjitha

Stop – U kerkoi biznesve te thyejne ligjin e te hapen, nen hetim drejtori i TIA-s! (21 prill 2020)

Në emisionin e një dite më parë transmetuam problematikën e drejtuesit ekzekutiv të TIA,  The Chief Executive Officer (CEO)   Costandin von Alvensleben, i detyron bizneset në terminal, që të qëndrojnë hapur, pavarësisht kufizimeve ligjore.Në 12 mars bizneset, që operojnë në Rinas u mbyllën, pasi morën urdhër nga Policia e Shtetit.Por në të njejtën datë, me anë të një shkrese,TIA u rikujtoi këtyre bizneseve kontratën, që i detyron të qëndrojnë hapur, në shkelje të vendimit të policisë dhe qeverisë.Pas transmetimit, akti i drejtorit gjerman të aeroportit, do të hetohet nga organi i akuzës, ku janë dorëzuar materialet dhe dokumentet kompromentuese të titullarit të TIA-s.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *