Stop – U deportua dhe i humb dokumentat, Stop i kthen pasaportat! (18 tetor 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop – U deportua dhe i humb dokumentat, Stop i kthen pasaportat! (18 tetor 2019)

Shumë prindër kanë sjellë videot e fëmijëve të tyre, duke kërcyer me velinat e “Stop”. Roani 9 muajsh, Mateo 6 muajsh, Kleandro 16 muajsh, Bojkeni 5 muajsh, Loriku,Tomas e Xhenis janë fëmijët, që argëtohen me nisjen e programit.Pak kohë më parë transmetuam rastin e qytetarit Përparim Tusha, i cili bashkë me familjen e tij, u kthye nga Gjermania në nëntor 2018. Por prej 9 muajsh nga riatdhesimi, nuk ka mundur të marrë pasaportën. Gjithë këtë kohë është endur në Ministrinë e Jashtme, policinë kufitare dhe në të gjitha institucionet e mundshme, por num mundi të zgjidhë gjë.Emisioni “Stop” mësoi, se 4 pasaportat e familjes Tusha kishin ngelur në konsullatën shqiptare në Gjermani dhe në pak ditë ia ktheu fizikisht ato.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *