Stop – Tirane/ Shkollat mbyllin dyert per ambulantet, por shitet ne kangjella! (30 tetor 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop – Tirane/ Shkollat mbyllin dyert per ambulantet, por shitet ne kangjella! (30 tetor 2019)

Ditët e fundit janë shtuar rastet e helmimeve të nxënësve në shkolla. Gazetarja e “Stop” ka bërë një vëzhgim në disa shkolla të kryeqytetit, për mënyrën sesi ushqehen nxënësit dhe ku i marrin produktet, që konsumojnë.Në shkollën “Misto Mame” dhe “Ardian Klosi”, shitësit ambulantë u shesin nxënësve fast food në kangjella, edhe pse një gjë e tillë është e ndaluar.Drejtoresha e Inspektimit në Drejtorinë e Arsimit Parauniversitar, Jonida Matohiti,shprehet, se është kërkuar bashkëpunim me të gjitha instancat vendore, për të kontrolluar e luftuar këtë fenomen. Madje prindërve u është kërkuar, që t’u japin fëmijëve bukë me vete.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *