Stop – Tirane/ Mungesa e sinjalistikes ne rrugen “Asim Vokshi”, burim aksidentesh! (20 qershor 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop – Tirane/ Mungesa e sinjalistikes ne rrugen “Asim Vokshi”, burim aksidentesh! (20 qershor 2019)

m

Banorët e rrugës “Asim Vokshi” në segmentin, që e lidh me Gjykatën e Krimeve të rënda, ankohen për mungesën e sinjalistikës, që është bërë burim i shumë aksidenteve. Pranë kësaj rruge ndohet edhe shkolla 9-vjecare “7 Mars”.Edhe pse ka vija të bardha, ato nuk respektohen nga drejtuesit e automjeteve. Eksperti Gëzim Hoxha, shprehet, se sinjalistika është e nevojshme dhe ajo hapësirë nuk duhet të ishte hapur fare, pasi fëmijët e shkollës, nuk duhet të mësohen me edukatën, për t’u futur në fluksin e makinave, por meqë rruga është hapur, ajo ka nevojë për sinjalistikë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *