Stop- Termeti i Bild dhe pazaret e ministrave socialiste ne zgjedhjet e Dibres.(20.06.2019) – Stop
KLIPET, POLITIKA ALLA “STOP”

Stop- Termeti i Bild dhe pazaret e ministrave socialiste ne zgjedhjet e Dibres.(20.06.2019)

Gazeta gjermane Bild publikoi sërish 10 përgjime të reja, lidhur me procesin zgjedhor të shtatorit 2016 në Dibër. Në përgjime janë kapur, ish ministrat socialistë Damian Gjiknuri e Saimir Tahiri,deputeti Xhemal Qefalija e Ulsi Manja, si dhe Imer Lala.Në disa biseda ministri Gjiknuri flet për tejkalim objektivash me një mijë vota me Imer Lalën. Deputetët socialistë flasin me shefin e komisariatit të Dibrës, i cili është angazhuar në zgjedhje dhe kërkon shpërblim, për kontributin, duke e transferuar në Bulqizë.Me shefin e komisariatit flet dhe ish ministri i tij Saimir Tahiri. Nga ana tjetër, Imer Lala vihet në dijeni nga një person, se disa anëtarë të FRD-së kanë votuar për Sherefedin Shehun, se i kanë parë votat.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *