Stop – Tepelene/Foshnja dhunohet ne cerdhe, bashkia ngre komision! (12 shkurt 2020) – Stop
Të Gjitha

Stop – Tepelene/Foshnja dhunohet ne cerdhe, bashkia ngre komision! (12 shkurt 2020)

I jemi drejtuar qytetit të Tepelenës, pasi ka ardhur një denoncim për cerdhen e këtij qyteti.Një grua, prind i një fëmijë, që shkon në këtë cerdhe, tregon, se në muajin nëntor, fëmijën e saj e ka gjetur me shenjën e një pëllëmbe në fytyrë, pasi e goditur dikush nga personeli i cerdhes.Edukatorja Natasha Qeli,i thotë, se ka parë gjë, pasi sepse ishte duke u marrë me një fëmijë tjetër. Në bashkinë e Tepelenës ngrenë një komision për këtë gjë dhe u vendos, që të pushohet nga puna edukatorja Qeli. Por pas këtij vendimi, përgjegjësja e ushqimit Shpresa Meta, i shkon në shtëpi dhe i përgjërohet që ta mbyllë me kaq, sepse aktin nuk e ka bërë Tasha.Në këto kushte, zonja tërheq denoncimin, por bën një deklaratë, ku pohon, se në atë cerdhe është ushtruar dhunë nga personeli. Gazetarja e “stop” pyet vetë Shpresën për këtë dhunë, por ajo e mohon. Më pas shkon në Bashkinë e Tepelenës, në zyrën e Agjensisë së Mirëqenies e Kujdesit Social. Arta Shaha, përgjegjëse e AMKS-së thotë, se këto kushte Bashkia do të ngrejë një komision të dytë, për rastin dhe do të vendosë kamera brenda ambientit të cerdhes, për të shmangur raste të tjera dhune.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *