Stop – Tale pa mjek, 2 mije paciente udhetojne drejt Lezhes edhe per nje gjilpere! (12 prill 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop – Tale pa mjek, 2 mije paciente udhetojne drejt Lezhes edhe per nje gjilpere! (12 prill 2019)

Disa pensionistë nga zona e Tales në Lezhë, janë ankuar në emisionin “Stop”, se nuk kanë mjek.Ata thonë, se për cdo shërbim shëndetësor duhet të shkojnë në Lezhë. Mjeku në zonë shfaqet vetëm 2 muajt e verës e më tej gjithcka kthehet si më parë.Infermieri i vetëm, që gjendet në qendrën shëndetësore thotë, se u jep kartelat pacientëve, për të shkuar në Rrile për mjekim.Mjekja në Barbulloj shpjegon, se ajo kujdeset për 3 mijë pacientë. Mjeku i Tales ka dalë në pension, ndaj dhe 2 mijë banorët e Tales kërkojnë të marrin shërbim shëndetësor.Drejtori i Fondit të siugurimit të detyrueshëm të kujdesit shëndetësor Lezhë, thotë, se Lezha ka 12 mungesa. Sipas tij, kjo histori është kudo, pasi Korca ka 30 mangësi e Shkodra 20.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *