Stop – Studentet e bujqesorit pa konvikte pas termetit te 26 nentorit! (12 dhjetor 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop – Studentet e bujqesorit pa konvikte pas termetit te 26 nentorit! (12 dhjetor 2019)

Pas godinave të konviktit 3 dhe 4 të Fakultetit të Mjekësisë, dy të tjera dalin të pabanueshme.Bëhet fjalë për godinat 9 dhe 10 të konviktit të Universitetit Bujqësor të Tiranës, që kanë rezultuar të pabanueshme, duke lënë pa zgjidhje studentët. Këta të fundit thonë, se i është komunikuar nga Drejtoria, që të lënë godinat, sepse janë të pabanueshme.Ne iu drejtuam Ndërrmarrjes së Trajtimit të Studentëve nr 3, ku patëm një komunikim me Drejtorin e Konviktit Ndue Ndoci.Ai shprehet, se pas tërmetit pati 3-4 komisione verifikimi, që i nxorrën këto godina të pabanueshme. Derisa të gjendet zgjidhje, drejtori sugjeron, që studentët të rrinë aty, pavarësisht rrezikut.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *