Stop – “Stop”, solidaritet me te pamundurit dhe njerezit ne nevoje! (19 prill 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop – “Stop”, solidaritet me te pamundurit dhe njerezit ne nevoje! (19 prill 2019)

Shahe Tusha, banore e Vorës, i është drejuar emisionit “Stop” për ndihmë.Në moshë të re është martuar me një person me probleme mendore, pa e njohur.Sot ka 4 fëmijë, që i rrit e vetme, pasi i shoqi është i shtruar në spitalin e burgut.Banesën ku strehohet, e ka me qira dhe pronari i ka thënë të dalë, pasi do ta shesë shtëpinë.Thirrjes së Shahes i është përgjigjur Eglantina Reci, e cila i ka sjellë 500 euro asaj, për të kaluar disa muaj me ushqime për veten dhe fëmijët.Lindita Sevrani nga Durrësi, ka kërkuar ndihmën e emisionit “Stop”, për një krevat ortopedik dhe një karrocë, pasi ka të ëmën të paralizuar prej më shumë se dy vjetësh.Një zonjë nga Tirana, që zgjodhi të jetë anonime, i dhuroi Linditës krevatin dhe karrocën e kërkuar.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *