Stop – Stop dhe Kisha Katolike cojne ne kontenier familjen e prekur nga termeti! (31 janar 2020) – Stop
HUMANIZEM

Stop – Stop dhe Kisha Katolike cojne ne kontenier familjen e prekur nga termeti! (31 janar 2020)

Më 17 janar të 2020-ës, emisioni “Stop” transmetoi rastin e dy familjeve në Vorë, të Lirie Asllanaj dhe Shefki Hoxha, të prekura nga tërmeti.Në bashkëpunim me Fondacionin “Firdeus” si dhe “ Zepa Natyral” i erdhëm në ndihmë 2 familjeve në vështirësi.Familja e Shefki Hoxhës banonte në cadër kërkoi një strehim, që të fusin kokën.Pas transmetimit të këtij rasti në “Stop” i menjëhershëm ishte edhe reagimi i Kishës Katolike Dioqeza Tiranë Durrës, që mundësuan për këtë familje një kontenier për strehim.Kjo strukturë ka cdo gjë, që kërkon një njësi banimi, dyer, dritare, instalime, priza,tualet dhe dushi.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *