Stop – Shkolle apo kazerme/Bemat e drejtoreshes se shkolles “Janaq Kilica”, Fier! (25 Qershor 2020) – Stop
Të Gjitha

Stop – Shkolle apo kazerme/Bemat e drejtoreshes se shkolles “Janaq Kilica”, Fier! (25 Qershor 2020)

Jemi ndalur sot në gjimnazin “Janaq Kilica” në Fier, i vënë së fundi disa herë në qendër të vëmendjes për rastet e përsëritura të gazit helmues të hedhur në ambientet e shkollës.Një nga mësueset më të vjetra të këtij institucioni arsimor, Parashqevi Nikolla, tregon, se shkolla, dikur elitë, është kthyer në vend terrori nga drejtoresha F. F, që nga dhjetori 2019, kur ajo u emërua në këtë post.Mësuesit thonë, se zonja Fuli është e paaftë të menaxhojë dhe kërkon të reduktojë numrin e nxënësve me 400 të rinj, duke shkurtuar dhe 25 arsimtarë. Si të mos mjaftonte kjo, drejtoresha e ka kthyer shkollën në kazermë, duke mbyllur dyert me celës.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *