Stop – Shkoder/ Dy masa e dy vendime per te njejten veper penale! (5 mars 2020) – Stop
Të Gjitha

Stop – Shkoder/ Dy masa e dy vendime per te njejten veper penale! (5 mars 2020)

Zef Përndoj nga Shkodra, në mars 2017 është arrestuar për veprën penale “trafikim i lëndëve narkotike në bashkëpunim”. Gjykata e shkallës së parë e Krimeve të Rënda e shpalli të pafajshëm Zefin dhe shoferin tjeter. Ndërsa pronarin e linjës së autobusëve, ku ata punonin e dënoi me vjet burg 8 vjet. Ky e fundit e coi cështjen në Apel dhe pas një kalvari, prokuroria e Shkodrës kërkoi masën “arrest shtëpie” për të dytën herë. Juristi Clirim Gjata shpjegon situatën dhe thotë, se gjithcka mund të ishte evituar, nëse do të kishim një Gjykatë të Lartë funksionale.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *