Stop – Shefja-studente e kurrikulave Byzyka: Do te vazhdoj te ndjek studimet! (22 maj 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop – Shefja-studente e kurrikulave Byzyka: Do te vazhdoj te ndjek studimet! (22 maj 2019)


Pak kohë më parë emisioni “Stop”transmetoi rastin e Arjola Byzykës, e cila ushtron detyrën e shefes së kurrikulës në DAR Tiranë dhe paralelisht vijon studimet e larta për drejtësi ditën.Dë DAP na thanë, se për raste të tilla, duhet të ngrihet një komision verifikimi, i iniciuar nga titullari i ministrisë së arsimit.Gazetarja e “Stop” arrin të intervistojë vetë zonjën Byzyka, e cila thotë, se, nëse ajo po shkel ligjin,janë institucionet, që duhet të veprojnë. Por përsa kohë, nuk ka një shkelje ligji, ajo deklaron, se do të vazhdojë studimet.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *