Stop – Rreshen/Akuzoi burrin per dhune, por ai mban peng djalin e vogel e zhduket! (07 maj 2020) – Stop
Të Gjitha

Stop – Rreshen/Akuzoi burrin per dhune, por ai mban peng djalin e vogel e zhduket! (07 maj 2020)

Në nëntor 2018 Stop ishte në Rrëshen, në spitalin rajonal, ku takoi Lindita Borakun, e dhunuar nga bashkëshorti. Ajo tregoi vuajtjet e vazhdueshme nga dhuna e burrit ndër vite.Jemi rikthyer për të takuar Linditën në Lezhë, për të parë, sesi është jeta e saj tani. Mes lotësh ajo tregon, se ka 7 muaj, që nuk e sheh djalin e vogël 6 vjecar, të cilin e ka marrë peng i ati. Ky i fundit, Alban Boraku, prej 7 muajsh nuk gjendet nga policia dhe në këtë mënyrë dhe urdhri i mbrojtjes i Linditës dhe vendimi për të qëndruar me 4 fëmijët, nuk ekzekutohet deri në fund.Ne i drejtohemi përmbarueses shtetërore Liza Cuni, e cila e pyetur për djalin e vogël, shprehet, se duhet ta gjejë komisariati. Në policinë e Kurbneshit nuk japin shpjegime mosgjetjen e shtetasit Alban Boraku.Në Gjykatën e Lezhës thonë, se ka proces gjyqsor për dhunë në familje për shtetasin Alban Boraku, por nuk japin më shumë detaje.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *