Stop – Rama viktime e fake nwes/ Ahmetaj ky minister antikrize…! (20 mars 2020) – Stop
Të Gjitha

Stop – Rama viktime e fake nwes/ Ahmetaj ky minister antikrize…! (20 mars 2020)

Kancelarja gjermane Merkel ka hyrë në vetëizolim, pasi mjeku i saj ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Kryeministri Rama nga Surreli, ku ndodhej në izolimin e fundjavës, ra viktimë e fakeneës. Ai publikoi videon e policisë alegjeriane, që ndiqte qytetarët, duke thënë se ishin policët spanjollë në ruajte të masave të izolimit. Por më pas Rama u detyrua të kërkonte ndjesë dhe të deklaronte, se ishte pre e një lajmi të rremë.Ministri i rindërtimit , i emëruar në detyrë pas tërmetit të 26 nëntorit, Arben Ahmetaj, është caktuar edhe ministër i menaxhimit të financave për situatën e koronavirusit. Në një intervistë për këtë detyrë, Ahmetaj gjeti dhe zgjidhjen e situatës, kur tha “Na ruajtë Zoti ne shqiptarëve, nëse shkojmë në skenarin D, se është një luftë përtej asaj që duket.Sindiata e shëndetësisë në vend, bën thirrje që të mbështeten mjekët dhe stafet mjeksore me pajisje të posacme mbrojtëse ndaj virusit të rrezikshëm covid 19.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *