Stop – Qytetari shnderron banesen ne qender pritje, ministria heq mjeket! (3 dhjetor 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop – Qytetari shnderron banesen ne qender pritje, ministria heq mjeket! (3 dhjetor 2019)

Stop është ndalur pranë qendrës Egi Center në Unazë të re, e cila po strehon të dëmtuar nga tërmeti, numri i të cilëve po rritet dita-ditës.Flamur Dajci, pronari i ndërtesës, i cili ka marrë nismën e strehimit për familjet e prekura nga kjo fatkeqësi.Ai thotë, se e ka marrë këtë nismë me të gjitha shpenzimet, ujë, drita etj.Por aty ka shumë të sëmurë dhe i duhet të paktën një mjek për cdo urgjencë. Një ditë më parë kishte vajtur një staf mjekësor prej 4 specialistësh, së bashku me një punonjëse të Ministrisë dhe i kishin thënë, se qendra ka nevojë për vëzhgim 24 orë, megjithëse i ka kushtet shumë të mira. Ditën tjetër ky staf ishte larguar.”Stop” interesohet në Ministrinë e Shëndetësisë, ku i thonë, se duhet që më parë qendra të certifikohet nga bashkia. Por edhe pse kjo i ndodhi, pas këmbënguljes së gazetares, sot stafi mjekësor është rikthyer në shërbim të qindra banorëve të sistemuar privatisht në Egi Centër.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *