Stop – Produktet e “Wudy” hyjne lehtesisht nga Kosova e Maqedonia! (04 shkurt 2020) – Stop
Të Gjitha

Stop – Produktet e “Wudy” hyjne lehtesisht nga Kosova e Maqedonia! (04 shkurt 2020)

“Stop” tregon, sesi shiten produktet ushqimore jashtë territorit për të cilin janë licensuar dhe nën hundën e institucioneve, që paguhen për t’i kontrolluar. Gazetari i “Stop” tregoi, sesi salsice të markës së njohur italiane “Wudy” shiten në Dibër të Madhe, Maqellarë,Kosovë e Qafë Prush. Madje produkte të tilla kalojnë lehtësisht kufirin edhe në sasi të madhe e për qëllime përfitimi.Produktet e “Wudy”-t kanë një distributor zyrtar në Shqipëri, që është “Frigofood” dhe kjo kompani është e vetmja, që duhet të shpërndajë këto produkte në territorin tonë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *