Stop – Postribe, Tirane e Kutalli, rreziku i nxenesve nga fast-food-et! (04 tetor 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop – Postribe, Tirane e Kutalli, rreziku i nxenesve nga fast-food-et! (04 tetor 2019)

22 nxënës shkollë në Postribë kanë përfunduar në spital të helmuar, pasi konsumuan ushqim të kontaminuar në një fast food pranë shkollës. Ky ishte një ndër lajmet kryesore të ditës.Më pas transmetohen dy video: nga shkolla 9 vjecare “Gjergj Fishta” në Tiranë dhe shkolla 9 vjecare në Kutalli. Në të parën nxënësve u shiten ushqime në kangjellat e shkollës. Në të dytën, nxënësit hidhen nga avllia, për të dalë e për të blerë ushqim të pakontrolluar e të ndaluar me ligj.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *