Stop – Plazh Durres/Viktima e dhunes, pasi i shpetoi vdekjes, kerkon drejtesi! (23 Qershor 2020) – Stop
Të Gjitha

Stop – Plazh Durres/Viktima e dhunes, pasi i shpetoi vdekjes, kerkon drejtesi! (23 Qershor 2020)

Për rastin e shtetases Bore Uka pyesim Shefin e Stacionit të Policisë Plazh, i cili shprehet, se është ndjekur gjithë procedura dhe agresorët u shpallën në kërkim, pasi u arratisën me bicikleta nga Durrësi drejt Maqedonisë, në një kohë izolimi dhe kur kontrollet kanë qenë të shumta. Cështja, thotë, ai, i ka kaluar Prokurorisë së Durrësi, prokurorit I.T.Ne iu drejtuam këtij të fundit dhe Ilir Turja u shpreh, se cështja është drejt përfundimit e në pak ditë do të ketë vendim për agresorët e zonjës.Prokurori mundësoi edhe një takim me viktimën e dhunës Bure Uka dhe e njohu këtë të fundit me të drejtat e saj dhe gjithcka mund të bëjë për hapjen e një gjyqi civil për dëmshpërblim.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *