Stop – Paguan gjoben per makinen, del ne sistem e papaguar pas nje viti! (04 shkurt 2020) – Stop
Të Gjitha

Stop – Paguan gjoben per makinen, del ne sistem e papaguar pas nje viti! (04 shkurt 2020)

Një qytetar nga Miloti i është drejtuar emisionit “Stop”, pasi në 25 janar 2019 është gjobitur nga policia bashkiake e Tiranës me një gjobë në vlerën 20 mijë lekë të vjetra. Po atë ditë e ka paguar gjobën në postën e Lacit dhe ka edhe mandatin për këtë pagesë. Këtë vit e ndalon policia dhe i thotë, se ka një gjobë të papaguar në sistem, që i takon datës 25 janar 2020. Në postën e Lacit, ku është bërë pagesa, punonjësja shpjegon, se hedhja e gjobës është bërë manualisht në sistem rezulton një serial tjetër nga ai që ka paguar zotëria. Në policinë bashkiake në Tiranë, Gentian Vocaj, shef i qarkullimit, se bëhët fjalë për një gabim njerëzor të punonjëses së postës në hedhjen e të dhënave dhe cliron qytetarin nga detyrimi.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *