Stop – Nga “21 dhjetori” te sheshi “Ataturk”, lagjia e “qokave” politike! (21 dhjetor 2018) – Stop
Të Gjitha

Stop – Nga “21 dhjetori” te sheshi “Ataturk”, lagjia e “qokave” politike! (21 dhjetor 2018)

Pak nga banorët e zonës së njohur si “21 dhjetori” në Tiranë, e dinë pse e mori këtë emër dhe ca më pak akoma e quajnë sheshi “Qemal Ataturk”, sic e mori emrin në janar 2011.Renaldo ka realizuar intervista me qytetarë të Tiranës, të cilët shprehen në mënyra të ndryshme, qoftë për datën 21 dhjetor, që është ditëlindja e Stalinit, apo edhe për emrin e ri të sheshit të kryeqytetit.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *