Stop – Ndalohet avokati 007, Niko Bega, qe mbronte Zhigolone e liceut te Fierit! (20 shkurt 2020) – Stop
Të Gjitha

Stop – Ndalohet avokati 007, Niko Bega, qe mbronte Zhigolone e liceut te Fierit! (20 shkurt 2020)

Sot u mbushën 29 vjet nga rrëzimi i bustit të diktatorit Enver Hoxha. Pasi presidenti Meta njoftoi një tubim në bulevard në 2 mars, zëdhënësi i tij Tedi Blushi publikoi një video në facebook, ku shfaqej presidenti me shenjën e shqiponjës, dhe këngën “për ty atdhe” në afon. Meta shprehej, se askush nuk duhet ta provonte kokëfortësinë e tij në mbrojtje të atdheut.Pak pas transmetimit në “Stop” të videos së avokatit Niko Bega, ky i fundit është ndaluar nga policia e Fierit dhe është shoqëeruar për në Tiranë, pasi cështja e tij do t’i kalojë për hetim Spak-ut.Avokati Bega u filmua, duke i kërkuar shokut të vajzës denoncuese të profesorit zhigolo të Fierit, të ndryshonte dëshminë, që fundoi e coi në pranga profesorin Agron Bego.Nga ana tjetër, kryetarja e komisionit parlamentar të arsimit dhe medias, Fatjona Dhimitri është shprehur me anë të një statusi, se pas skandalit seksual të Fierit, ministrja e Arsimit Besa Shahini duhet të japë dorëheqjen.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *