Stop – Mori 150 euro per provimin, pezullohet pedagogu Faskaj, Spak nis hetimin! (08 janar 2020) – Stop
Të Gjitha

Stop – Mori 150 euro per provimin, pezullohet pedagogu Faskaj, Spak nis hetimin! (08 janar 2020)

Një ditë më parë emisioni “Stop” transmetoi rastin e pedagogut të urgjencës kirurgjikale, Besnik Faskaj,i cili i mori një studenteje 150 euro për t’ia bërë notën e provimit nga 4 në 8. Sot OPGJ-ja e Spak-ut sekuestroi pamjet filmike dhe materialet shkresore, për të nisur hetimet për rastin në fjalë. Nga ana tjetër zëvendësdekani Gentian Stroni tha pas mbledhjes së dekanatit, se është bërë pezullimi i pedagogut Faskaj, pasi kjo është kompetenca maksimale e dekanatit.Ai ka shpejguar edhe sesi funksionon procedura e hedhjes së notave të provimeve dhe kush ka akses në sistem.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *