Stop – Mjeket nisin greven per shperblimin e munguar/Rebelimi i mjekeve ne Bruksel! (20 maj 2020) – Stop
Të Gjitha

Stop – Mjeket nisin greven per shperblimin e munguar/Rebelimi i mjekeve ne Bruksel! (20 maj 2020)

Sot është dita ndërkombëtare e bletëve dhe emisioni Stop nis me një këngë për bletët.33 mjekë dhe infermierë në vend kanë nisur grevën, për shkak se nuk kanë marrë shpërblimin e premtuar, edhe pse thonë, se ishin në vijën e parë të frontit të luftës me covid 19.Një ditë më parë mediat e huaja transmetuan pamjet e mënyrës, sesi e pritën mjekët në Bruksel vizitën e kryeministres, duke i kthyer kurrizin, të pakënaqur nga menaxhimi i krizës së coronavirusit.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *