Stop – Miliona për telefonat e deputetëve / Zyrtarë të rëndësishëm me dosje! (29 janar 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop – Miliona për telefonat e deputetëve / Zyrtarë të rëndësishëm me dosje! (29 janar 2019)

Në 4 vjet deputetët shqiptarë marrin 1 miliardë lekë vetëm për shpenzime telefonike.Cdo deputet merr 170 mijë lekë në muaj, ndërsa krerët e grupeve dhe komisioneve,e kanë tarifën mujore 200 mijë lekë në muaj.Sot kryetarja e Autoritetit të Dosjeve Gentiana Sula tha, se ndër 1 500 personalitete, 30 prej tyre, në sektorë shumë të rëndësishëm, janë gjetur me probleme të implikimit me ish-sigurimin e shtetit.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *