Stop-Mesuese e frengjishtes prej 20 vitesh transferohet ne nje fshat tjeter te humbur! (14.12.2018) – Stop
KLIPET

Stop-Mesuese e frengjishtes prej 20 vitesh transferohet ne nje fshat tjeter te humbur! (14.12.2018)

Tereza Abdihoxha, mësuese e frengjishtes prej 20 vjetësh në Xibrakë në, shkollën 9-vjecare “Ramazan Bala” në denoncon në “Stop” transferimin e saj në kushte të pamundura.Në 12 nëntor i është komunikuar, që do të japë 3 orë në javë në shkollën Xibrakë katund. Por për atje nuk ka asnjë mjet transporti.# vjet më parë e ka provuar të japë mësim në këtë shkollë dhe e kanë sulmuar qentë e është sëmurur nga i ftohti. E vetmja gjë, që kërkon Tereza, është një mënyrë, sesi të shkojë në Xibrakë katund.Drejtoresha e shkollës “Ramazan Bala”, Lumturi Kadriu, thotë, se nuk ka zgjidhje, por e pranon problemin.Gazetarja e “Stop” pyeti dhe drejtorin e DAR Elbasan, Alqi Cabiri, i cili thotë, se do të zgjidhet transporti, ose 18 nxënësit e shkollës Xibrakë katund, do të vijnë në shkollën qendrore.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *