Stop – Mesazhet per situaten e koronavirusit, nga Gramoz Ruci te Juri Kim! (24 mars 2020) – Stop
Të Gjitha

Stop – Mesazhet per situaten e koronavirusit, nga Gramoz Ruci te Juri Kim! (24 mars 2020)

Në Shqipëri numri i personave të konfirmuar me koronavirus ka arritur në 123, por numri real mendohet të jetë shumë më i madh.Kreu i Kuvendit Gramoz Ruci, në një mesazh për situatën, njoftoi, se komisionet parlamentare do të nisin nga puna on line këtë javë.Kryeministri britanik Boris Johnson duket se ka hequr dorë nga teoria e imunitetit të turmës dhe ka shpallur regjimin e lockdoën në vendin e tij.Ëuhan, epiqendra e koronavirusit në Kinë, hapet në 8 prill, duke dalë kështu nga izolimi disa mujor.Mes morisë së mesazheve për masat ndaj situatës së koronavirusit është edhe ai i ambasadores amerikane Juri Kim. Diplomatja shprehet, se prindërve e gjyshërve tanë iu kërkua të shkonin në luftë për të vdekur, ndërsa ne po na kërkohet të rrimë në shtëpi për të jetuar.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *