Stop mes njerezve ne nevoje ne naten e nderrimit te viteve. – Stop
Të Gjitha

Stop mes njerezve ne nevoje ne naten e nderrimit te viteve.

Në 31 dhjetor 2016, Stop” dhe “Fundjava ndryshe” u mundësuan festën dhjetëra familjeve.Në shpërndamë ndihma në familjet e varfra në zonën e Krrabës, në fshatrat Skuter, Mushqetë etj. Arbër Hajdari së bashku me të rinjtë vullnetarë dhe gazetarët e emisionit “Stop” kanë bërë të lumtura 8 familje, që pa këto ndihma, nuk do të mund të festonin natën e ndërrimit të viteve. Ndërsa familja Qershori në Picallë është bërë me shtëpi të re, falë sensibilizimit të emisionit “Stop” dhe mbështetur nga “Fundjava ndryshe”. Në Picallë mes familjarëve ishte dhe Saimiri me Gentin.Emisioni “Stop” dhe Kompania “EHË”, kanë shpërndarë ndihma për familjet në nevojë. Përfaqësuesja e EHË dhe gazetarja e “Stop” kanë shkuar në 6 familje dhe në shtëpinë e të moshuarve në lagjen “Ali Demi”, ku kanë dhuruar asortimentet kryesore të tryezës së natës së ndërrimit të viteve.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *