Stop-Mashtrimi/ Sekretari i tajkundose i merr 10 milione leke per vize irlandeze. (08.07.2019) – Stop
KLIPET

Stop-Mashtrimi/ Sekretari i tajkundose i merr 10 milione leke per vize irlandeze. (08.07.2019)

Një denoncues anonim na ka cuar në qytetin e Elbasanit.Ai denoncon Sekretarin e Federatës së Taekondosë, Maksim Kola. Ky i fundit i ka premtuar, që do t’i siguronte një vizë irlandeze për djalin, kundrejt 10 milionë lekëve. Paratë janë dorëzuar në mirëbesim në dhjetor të 2016-ës dhe ky brenda marsit të 2017-ës, djali duhet të ishte pajisur me vizë. Por më shumë se një vit më pas, qytetari nuk ka marrë as vizën dhe as paratë e tij.Në disa regjistrime me kamera të fshehtë Maksim Kola shtyn afate e premton kthimin e parave, por kjo nuk ndodh, edhe pse detyrimi u sanksionua me deklaratë noteriale.Gazetarja e “Stop” shkon në Lushnje, ku banon Maksimi, por ai ia fut vrapit, për t’i ikur grupit të xhirimit.Denoncuesi tani thotë, se do ta denoncojë në polici, prokurori e Gjykatë dhe do ndjekë cështjen, deri në kthimin e parave të tij.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *