Stop – Mashtrimi i drejtoreshes se spitalit, merr 5 mije euro per nje specializim! (19 mars 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop – Mashtrimi i drejtoreshes se spitalit, merr 5 mije euro per nje specializim! (19 mars 2019)

Një qytetar nga Tropoja denoncon në “Stop”, se ish- drejtoresha e spitalit, Naijle Baliaj i ka marrë 5 mijë euro ryshfet, për një specializim në Tiranë.Prej më shumë se dy vjetësh, personi nuk merr as paratë dhe as specializimin e premtuar.Me kamera të fshehtë, ish drejtoresha pranon paratë, që ka marrë dhe premton t’i kthejë pas një muaji. Por edhe pas një muaji, zonja nuk e kthen detyrimin.Qytetari denoncues thotë, se nuk është i vetmi i mashtruar nga zonja Baliaj.Në një telefonatë me gazetarin e emisionit, ish-drejtoresha fillimisht mohon kategorikisht, që ka marrë këtë shumë. Më pas thotë, se e ka marrë borxh për shkak, se ka të vëllanë sëmurë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *