Stop – Lapsusi/ Aksidentohet ne Fier, te nesermen gjobitet ne Tirane! (29 janar 2020) – Stop
Të Gjitha

Stop – Lapsusi/ Aksidentohet ne Fier, te nesermen gjobitet ne Tirane! (29 janar 2020)

“Stop” është ndalur në fshatin Dërmenas Fier, ku Eduart Kajolli, tregon, sesi u përfshi në një aksident automobilistik në 10 janar 2020. Pasi merr gjobë nga aksidenti, shkon ta paguajë dhe i thonë, se ka edhe një gjobë në Tiranë, nga policia bashkiake, që e ka marrë të nesërmen e aksidentit. Eduarti thotë, se makina nuk është riparuar ende dhe nuk ka lëvizur për shkak të aksidentit. Për gjobën 10 mijë lekë të vjetra i kanë thënë, që ta paguajë, ose të dalë në komision.Gazetarja shkon në policië bashkiake dhe shefi i qarkullimit, Gentjan Vocaj, pasi beri verifikimet, shpjegoi, se gabimi është bërë nga operatori, që ka bërë hedhjen e të dhënave në sistem. Targa përfundon me JN në fletën e gjobës, ndërsa në sistem është hedhur JH. Pas këtij verifikimi, qytetarit Eduart Kajolli iu hoq gjoba.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *