Stop- Laprakë, bëjnë për spital pronarin e parkimit, agresorët lihen të lirë! (25 dhjetor 2018) – Stop
KLIPET

Stop- Laprakë, bëjnë për spital pronarin e parkimit, agresorët lihen të lirë! (25 dhjetor 2018)

Setki Shini, banor i Laprakës dhe pronar i një parkimi privat, denoncon në “Stop” , se në mes të dhjetorit, është dhunuar fizikisht nga vëllezërit Xhevahir dhe Arbër Meshi.Setkiu dhe e shoqja Pranvera, tregojnë, se dhuna e vëllezërve Meshi është e përsëritur. Ata thonë, se herët e tjera i kanë falur, për shkak të ndjesës së kërkuar, por këtë herë nuk do të tërhiqen nga denoncimi në polici.Setkiu ka përfunduar në spital me hematoma e brinjë të thyer.Por për habinë e Setki Shinit dhe të shoqes, vëllezërit Meshi u ndaluan vetëm një natë e të nesërmen ishin sërish të lirë.I pyetur për rastin, OPGJ i komisariatit numër 2, Fatjon Moni, shprehet se agresorët janë proceduar për “plagosje të lehtë në bashkëpunim” dhe materialet i kanë kaluar prokurorisë së rrethit.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *