Stop-Laci pa gjinekolog, gratë shtatzëna drejtohen për në Lezhë.(09.04.2019) – Stop
KLIPET

Stop-Laci pa gjinekolog, gratë shtatzëna drejtohen për në Lezhë.(09.04.2019)

Në emisionin “Stop” shumë banorë të Lacit janë ankuar, se në qytetin e tyre, nuk ka gjinekolog.Gazetarja e programit shkoi atje dhe kërkoi ndihmë, duke pretenduar madje, se ishte shtatzënë.Erisa Gjoni nga burimet njerëzore tha, se gjinekologia vetë, është me leje lindjeje, që nga data 14 mars dhe ka një raport 63 ditor.Ajo thotë, se janë bërë shumë kërkesa për gjinekolog, por nuk ka zgjidhje. Në këto kushte, gratë shtatzënë i drejtojnë për në Lezhë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *