Stop – Kur mesimi online shkon keq/ Te reja nga situata e pandemise! (8 prill 2020) – Stop
Të Gjitha

Stop – Kur mesimi online shkon keq/ Te reja nga situata e pandemise! (8 prill 2020)

Mësimi online duket se është përhapur në shumë vende për shkak të pandemisë së coronavirusit.Një mësues në Argjentinë, që po zhvillonte mësimin online nga shtëpia e tij, është përballur me një situatë të sikletshme, kur gruaja e tij hyri në dhomë e zhveshur.Pas dy muajsh e gjysmë karantinë, Ëuhani, qyteti kinez, vatër e covid 19, ka fituar sot lirinë.Në Gjermani Instituti gjerman për virologjinë ka kërkuar vullnetarë me smartëhatch, që janë gati t’i venë në dispozicion të dhënat e tyre, për të ndihmuar në mospërhapjen e virusit.Një nënë ka shkruar në Stop, se jeon me një famijë tetraplegjik dhe ka nevojë për një medikament, që quhet kepra dhe që nuk e gjen në Tiranë.Një qytetar tjeër nga Vlora tregon, se po mbushte ujë në zonën e Ujit të ftohtë, brenda orarit të përcaktuar. Por ai thotë, se policia i ka bllokuar makinën dhe patentën me të cilën mban familjen prej 13 personash.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *