Stop – Kukës/ Pise e kuçkë, pezullohet mësuesja, që dhunonte nxënësit! (03 prill 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop – Kukës/ Pise e kuçkë, pezullohet mësuesja, që dhunonte nxënësit! (03 prill 2019)

Një ditë më parë “Stop” trasmetoi rastin e dhunës së mësueses Bedrie Kastrati, në shkollën 9-vjecare “Bajram Curri” në Kukës.“Stop” solli me zë dhe figurë mënyrën e sjelljes së arsimtares, me nxënës të mitur të klasës së katërt, të cilëve u shpjegon matematikën.Në fjalorin e mësuese Bedries nuk mungojnë fjalët pise apo kuckë, por edhe goditjet fizike. Sot ministrja e arsimit, Besa Shahini, ka reaguar me një status në facebook, ku është shprehur, se sjellje të tilla janë të papranueshme dhe mësuesja Kastrati është pezulluar menjëherë nga detyra.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *