Stop – Ku e ka Meta SHBA-ne dhe nje kenge me cifteli per heroizmin e tij! (21 nentor 2019) – Stop
POLITIKA ALLA “STOP”

Stop – Ku e ka Meta SHBA-ne dhe nje kenge me cifteli per heroizmin e tij! (21 nentor 2019)

Sot është dita ndërkombëtare e televizonit. Anëtari i Gjykatës Kushtetuese, Besnik Muci, nuk e kaloi sot vettingun, në fazën e dytë, atë të apelimit.Presidenti Ilir Meta deklaroi sot, se nuk duhet të ketë më “role of emabassy” , por “role of loë”.Ai tha, se Amerikën e ka në zemër dhe jo në rrugën e Elbasanit apo në Xibrakë. Rapsodët popullorë, nga ana tjetër, i kanë kushtuar një këngë me cifteli kreut të shtetit Ilir Meta. Në situatën e paqartë politike, lidhur me dekretet e Gjykatës Kushtetuese, ambasada amerikane gjeti zgjidhjen e artë: shkoni në Komisionin e Venezias?!

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *