STOP- “Korrupsioni në Ministrinë e Financave”, reagon institucioni. (24.01.2019) – Stop
KLIPET

STOP- “Korrupsioni në Ministrinë e Financave”, reagon institucioni. (24.01.2019)

Sot u përkujtua 100 vjetori i ndarjes nga jeta për themeluesin e shtetit shqiptar Ismail Qemali.Prej dy ditësh emisioni “Stop” ka denoncuar përmes kamerës së fshehtë rastin korruptiv në Ministrinë e Financave.Sot policia e Tiranës ka deklaruar shpalljen në kërkim për specialisten Mona Alickaj dhe procedimin nq gjendje të lirë për 67 vjecaren Manushaqe Selita.E para shfaqej duke marrë 1 milionë lekë nën dorë për një proces privatizimi, ndërsa e dyta kishte rolin e sekseres.Vetë ministria e financave pati një reagim të zbehtë pa masa konkrete. Nga ana tjetër, personi, që dha paratë për të marrë shërbimin, përmes një interviste tregon versionin e tij të ngjarjes, duke deklaruar, se është i gatshëm të dëshmojë edhe para institucioneve të drejtësisë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *