Stop – Kontrolli i befasishem i Braces dhe pasoja e reformes se fundit ne arsim! (09 prill 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop – Kontrolli i befasishem i Braces dhe pasoja e reformes se fundit ne arsim! (09 prill 2019)

KQZ i dha sot 2 deputetëve të tjerë të PD-së, duke e kaluar numrin 100 të të zgjedhurve në parlament.KLP shkarkoi sot nga detyra kreun e Prokurorisë së Sarandës Edison Ademi, por ky i fundit kundërshtoi, duke thënë, se do t’i fusë në burg ata, që morën këtë vendim.Zëvendëskryeministri Erjon Brace ishte sot për një kontroll të befasishëm në admnistratën e Shkodrës. Por si për cudi Bracen e prisnin shumë gazetarë, e pa kaq u cudit edhe numri 2 i qeverisë, që i gjeti në punë punonjësit e administratës.Kryeministri Rama u takua dje me disa studentë, po u gjend ngushtë kur një studente e masterit me mesatare 10.00, e kishte patur shkollimin pa pagesë, ndërsa pas vendimit të qeverisë, detyrohet të paguajë gjysmën, si studentët e tjerë të ekselencës me mesatare nga 9 në 10.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *