Stop-Kavaje/ Ndertimi ne mes te qytetit bllokon banesen e familjes Ozuni! (12 Qershor 2020) – Stop
Të Gjitha

Stop-Kavaje/ Ndertimi ne mes te qytetit bllokon banesen e familjes Ozuni! (12 Qershor 2020)

Jemi në Kavajë, ku qytetari Xhami Ozuni, tregon, se ka poseduar prej gati 30 vjetësh një lokal në qendër të qytetit, përpara banesës së tij. Në vitin 2014 pushteti vendor e prishi dhe e shndërroi në shesh. Ndërsa së fundi bashkia e Kavajës e ka dhënë këtë tokë për ndërtimin e një hoteli 8+1 katësh. Përvec pretendimit për tokën, Ozuni tregon, se ka edhe probleme për të hyrë në banesë.Ndërtimi i parashikuar është në një distancë shumë të afërt me banesën e familjes Ozuni, duke i zënë totalisht hyrjen e dritën.I drejtohemi bashkisë së qytetit, por përgjegjësi i urbanistikës ka vetëm një përgjigje: kërkesa për informacion të bëhet me email.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *