Stop-Kamëz, “Stop” dhe “Fundjava” bëjnë me shtëpi të re familjen Harizi! (18.01.2019) – Stop
HUMANIZEM

Stop-Kamëz, “Stop” dhe “Fundjava” bëjnë me shtëpi të re familjen Harizi! (18.01.2019)

Familja Harizi në Kamëz jeton në kushte mbijetese dhe bën thirrje, që të ndihmohet me një shtëpi të re. Djali i vogël i familjes Klajdi ka qenë i shtruar për 3 muaj në sanatorium, me ftohje të rëndë, për shkak të lagështisë. “Stop” dhe “Fundjavë ndryshe” bëjnë të mundur ndërtimin e një shtëpie të re për familjen Harizi. Për këtë familje dhanë ndihmën e tyre edhe banorët e rrugës “Mujo Ulqinaku” në Kamëz.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *