Stop – Kamez, historiku i prones, qe do te behet shkolle per 30 mije banore! (11 prill 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop – Kamez, historiku i prones, qe do te behet shkolle per 30 mije banore! (11 prill 2019)

Prej disa ditësh po konsumohet një debat mes bashkisë së Tiranës dhe Universitetit Bujqësor të Kamzës.Në zonën e Kodër-Kamzës bashkia kërkon të ndërtojë një shkollë për 30 mijë banorët e zonës, ndërsa Universiteti shprehet, se aty është zona e korpusit universitar e do të mbillet me fidanishte. Duke hyrë në origjinën e pronës, rezulton, se ajo ka qenë e motrave Sevasti e Parashqevi Qirjazi. Në vitin 2018 kjo tokë është shpronësuar nga poseduesi dhe tashmë është e hipotekuar në emër të bashkisë së kryeqytetit.Në këtë pikë nuk duket të ketë vend për diskutim për shkollën e ardhshme “Nënë Tereza”.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *