Stop-Greshice /Mallakaster, djali nuk figuron i regjistruar ne gjendjen civile! (08 korrik 2019) – Stop
KLIPET

Stop-Greshice /Mallakaster, djali nuk figuron i regjistruar ne gjendjen civile! (08 korrik 2019)

“Stop” është ndalur në Fier për një problem të qytetares Orgesta Rrapa, së cilës nuk i njohin djalin në gjendjen civile të fshatit Greshicë të Mallakastrës.Djali, Xhulio, është në klasën e pestë dhe për provimet e tij i është dashur një certifikatë personale. Ka shkuar ta marrë dhe ia kanë dhënë familjare. Kur ka shkuar sërish, i kanë thënë, se djali i saj nuk figuron fare. Ndërkohë i biri është i pajisur me pasaportë shqiptare. Prej muajit Mars Orgesta penalizohet, për të ndryshuar gjëndjen civile ta transferojë drejt Fierit, si dhe për të lëvizur jashtë vendit.”Stop” iu drejtua gjendjes civile të fshatit Greshicë në Mallakastër.Por punonjësi tha, se fajin e ka sistemi dhe ai është mjaftuar me 3 mesazhe në drejtorinë e gjendjes civile në Tiranë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *