Stop – Gjermani/ Kerkon te lere shtetesine shqiptare, nuk lidhet dot me ambasaden! (26 shkurt 2020) – Stop
Të Gjitha

Stop – Gjermani/ Kerkon te lere shtetesine shqiptare, nuk lidhet dot me ambasaden! (26 shkurt 2020)

Një qytetar shqiptar, që jeton e punon në Gjermani prej 15 vjetësh, tregon, se ka 3 vjet, që do të lerë shtetësinë shqiptare, por nuk lidhet dot me ambasadën shqiptare në Berlin.Gazetarja e “Stop” iu drejtua me një kërkesë drejtorisë për cështjet konsullore, e cila sqaroi, se lënia e një takimi në ambasadë bëhet përmes portalit E- albania dhe adresave të emailit. Në funksion është vetëm një numër emergjence, që përdoret vetëm për raste vdekje të ndonjë të afërmi në Gjermani.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *