Stop-Fier, i vdes bashkeshorti, familja e tij nxiton t’i pervetesoje pronat.(11.04.2019) – Stop
KLIPET

Stop-Fier, i vdes bashkeshorti, familja e tij nxiton t’i pervetesoje pronat.(11.04.2019)

Mirela Caro, nga Fieri, denoncon në “Stop”, se mbas vdekjes së parakohshme të bashkëshortit, Agron Caro,familja e burrit kanë luftuar që t’i marrin të gjitha pasuritë, e vënë gjatë kohës që ishin të martuar. Mirela thotë, së ata kanë falsifikuar edhe dokumenta në Këshillin e Qarkut Fier dhe në Hipotekën e Fierit me ndihmën e noteres Adelina Panajoti.Në Këshillin e Qarkut shpjegojnë, se në emrin e Agron Caros ka patur prona, por nuk dinë të shpjegojnë, sesi është ndryshuar destinacioni, në emër të Sotiraq Caros.Në hipotekë tregojnë, se ka patur një kontratë, që Agroni ia ka shitur pronën babait të tij, por në regjistrin e regjistrimit, faqja në fjalë është e korrigjuar.E veja e ka denonuar cështjen në prokurori, por 3 herë cështja është pushuar.Gazetari i drejtohet noteres, që ka bërë kontratën, duke e pyetur për dy kontrata,që ajo ka bërë në të njejtën ditë,por ku duket se ndyshon kaligrafia e fimrës së Agronit.Por ajo thotë, se mund të ketë patur dy makina shkrimi…?!

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *