Stop – Fier, DAR Fier ul ne detyre me shkelje, drejtoreshen e shkolles! (24 prill 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop – Fier, DAR Fier ul ne detyre me shkelje, drejtoreshen e shkolles! (24 prill 2019)

Silvana Seitaj, nga Fieri, i është drejtuar emisionit “Stop” për të denoncuar drejtoreshën e DAR Fier, që sipas saj, e ka ulur në detyrë pas 3 vjetësh në drejtimin e shkollës “Feride Begaj”në Gorishov. Pas disa situatave konfliktuale mes të dyjave, në periudhën tetor-nëntor 2018, më 10 janar 2019, erdhi ulja e pozicionit, duke i hequr vulën dhe duke e kaluar mësuese të gjuhë- letërsisë, në të njejtën shkollë.Në Dar Fier askush nuk jep shpjegime, ndërsa eksperti i arsimit, Ndricim Mehmeti, shpjegon shkeljet në këtë vendim.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *