Stop – Falsifikimi i noterit, shkeljet qe shmagen demshperblimin e Kollcinakut! (12 mars 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop – Falsifikimi i noterit, shkeljet qe shmagen demshperblimin e Kollcinakut! (12 mars 2019)


Deklarata noteriale e hartuar nga noteri Bujar Xhaxho, merr titull ekzekutiv nga gjykata e gjirokastrës dhe gjyqtar Guximtar Boci.Në këtë titull ekzekutiv thuhet, se trashëgimtarët e Thanas Margaritit, Tana, Dhimitra dhe Kalipso Margariti, duhet t’i shlyejnë 100 milionë lekë Dhimitraq Gjikës. Më pas vendimi i kalon zyrës përmbarimore private të Erjon Bejkos, duke ndryshuar palën debitore nga firma te trashëgimtarët e të ndjerit.Juristi Clirim Gjata, shpjegon, se ka falsifikim në deklaratën noteriale, pasi procesverbali dhe vendimi nga arkivi i gjykatës, nuk përputhen.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *