Stop -EMISIONI 8 (SEZONI 5) 11 shtator 2019-Has/ Pajiset me leje per prerjen e druve, gjobitet per leje transporti. – Stop
STOP

Stop -EMISIONI 8 (SEZONI 5) 11 shtator 2019-Has/ Pajiset me leje per prerjen e druve, gjobitet per leje transporti.

Drilon Bera, nga Hasi tregon, se i është drejtuar emisionit “Stop”, sepse në vitin 2018 mori leje për të prerë dru te Drejtoria e Shërbimit Pyjor Has.Por ndërsa bënte dru në Helshan, Inspektorët e Inspektoriatit të Mjedisit, dega Kukës e gjobisin me 1 milionë e 500 mijë lekë, për mungesë të lejes së transportit.Driloni shpjegon, se para se të priste dru, inspektori Fatmir Meshi i Drejtorisë së Shërbimit Pyjor, i tha, se me këtë leje do të ishte në rregull dhe pas gjobës i shpjeguan, se masa ndëshkimore do të hiqej.Por pas një viti, përballet me një shkresë nga një përmbarues, ku del debitor ndaj Inspektoriatit të Pyjeve Kukës, me 1 milionë e 500 mijë lekë.Nëpërmjet kameras së fshehtë të Stop, qytetari Drilon Bera takon drejtorin e Shërbimit Pyjor Has, Selim Lishaj i cili i thotë që këtë gjobë e ka vënë Inspektoriati gabimisht.Por, sipas drejtorit, gjoba mund të shmanget e për 4 vjet hiqet nga sistemi.Në komunikimin me gazetaren, drejtori pranon gabimin, duke thënë, se gjoba do të paguhet nga shërbimi pyjor i Hasit.

    Buburrecat, qe po e grryejne nga poshte kryeministrin Rama.

Emisioni i mbrëmshëm, ku u transmetua rasti i një gruaje, që ushtronte prostitucion në Tiranë, duke përdorur fëmijët e saj si tutorë, ka thyer rekord shikuesish. Në pak orë mbi 200 mijë shikues e kanë parë emisionin vetëm në kanalin e youtube.Si cdo të mërkurë, kryeministri Rama mbajti takim për bashkëqeverisjen me qytetarët, ku tha, se ai i sheh buburrecat, që i grryejnë pushtetin nga zyrat e shtetit.Përfaësues të Komisionit të Venezias deklaruan sot në Tiranë, se do të kenë gati konkluzionet për dekretet e Metës dhe komisionin hetimor në datën 11 tetor. Kreu demokrat Basha ishte sot në zyrën e presidentit për rreth 1 orë.

       Prostitucion me tutore femijet e saj, reagimi i vaket i institucioneve.

Një ditë më parë emisioni “Stop” transmetoi rastin e një gruaje, që ushtronte prostitucion pranë qendrave të banuara në Tiranë, duke përdorur si tutorë fëmijët e saj.Policia e shtetit reagoi me anë të një deklarate, ku thuhet, se 30 vjecarja me inicialet E.D, është proceduar plot 7 herë për vjedhje dhe shfrytëzim prostitucioni dhe është lënë sërish e lirë. Nga ana tjetër, Drejtoria e Standardeve Profesionale në Policinë e Shtetit,  ka nisur hetimin disiplinor për punonjësit e Policisë të shfaqur në video, për veprimet apo mos veprimet e tyre, gjatë kryerjes së  detyrës.Ndërkohë Migena Kokeri, drejtoresha e mbrojtjes dhe punëve sociale në bashkinë e Tiranës tha, se gruaja me fëmijët është lokalizuar që në mëngjes dhe është asistuar nga psikologë dhe punonjës socialë. Ajo bashkë me fëmijët janë hospitalizuar

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *